System wodno-kanalizacyjny w domu to jeden z czynników, które najbardziej wpływają na poczucie komfortu u domowników. W związku z tym, przystępując do budowy, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość tych systemów.

 

Najlepsze instalacje wodno-kanalizacyjne odznaczają się wysoką odpornością na korozję, zapewniając nawet pięćdziesięcioletnią trwałość eksploatacyjną. Warto jednak pamiętać również o wykonaniu odpowiedniego projektu, który zapewni sprawne działanie całego systemu.

 

Najważniejsze jest sporządzenie właściwego planu, dzięki któremu instalacje wodno-kanalizacyjne dopasowują się do indywidualnych potrzeb użytkowników. Tym sposobem zyskuje się dużą pewność trwałości na lata. W naszych projektach tworzymy wygodne, ale i solidne instalacje wod-kan, używając tylko najwyższej jakości systemów charakteryzujących się obojętnością chemiczną i mikrobiologiczną oraz wysoką wytrzymałością temperaturową, co pozytywnie wpływa na ich późniejszą eksploatację.

Instalacje wody użytkowej.

Woda jest składnikiem niezbędnym do życia tak ludzi jak i zwierząt czy roślin. Wygodny i łatwy dostęp do wysokiej jakości wody jest dla nas czymś naturalnym, jednak należy przewidzieć wszystkie okoliczności użytkowania realizowanego budynku. Wykonujemy instalacje wody użytkowej kompleksowo- począwszy od ustalenia potrzeb, przez doradzwto aż po wykonawstwo.
Instalacje wykonujemy z najwyższej jakości materiałów takich jak rury wielowarstwowe typu Alupex firmy KAN-Therm. Instalacje wody użytkowej wykonane z takich materiałów objęte są wieloletnią gwarancją na szczelność i nie wpływają w żaden sposób na smak ani zapach przesyłanej wody. Każda instalacja wody jest poddawana ciśnieniowej próbie szczelności potwierdzonej protokołem szczelności.
W zakresie instalacji wody użytkowej wykonujemy także obieg cyrkulacji ciepłej wody. Od punktu czerpalnego ciepłej wody najbardziej oddalonego od miejsca jej podgrzewania (najczęściej kotłownia) prowadzimy dodatkową rurkę i wymuszamy pompą cyrkulacyjną przepływ ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu, kiedy odkręcamy ciepłą wodę w pomieszczeniu odległym od kotłowni, nie musimy czekać nawet kilku minut aż ciepła woda do nas "dotrze" przez dziesiątki metrów rurociągów. Znacząco podnosi to komfort użytkowania budynku a także generuje oszczędności w zużyciu wody. Samą pompę cyrkulacyjną możemy wysterować tak, żeby nie pracowała kiedy domowników nie ma w domu, lub śpią.

Instalacje kanalizacji sanitarnej.

Tak jak trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez wody użytkowej, tak siłą rzeczy konieczna jest także instalacja kanalizacji sanitarnej. Często lekceważona na etapie budowy instalacja kanalizacyjna, powierzanie wykonania poziomów kanalizacyjnych przypadkowym osobom (bardzo cżęsto firmy budowlane w trakcie wykonywania fundamentów rozkładają od razu poziomy kanalizacyjne), potrafi potem przysporzyć naprawdę dużych kłopotów. Często osoby układające te poziomy nie mają świadomości, że jeżeli zostaną one wykonane niedbale, to nie będzie już możliwości ich poprawienia. Na tych rurach jeszcze przed możliwościa sprawdzenia działania kanalizacji zostaną wylane posadzki, ułożone płytki, czy parkiet.
Dobrze przemyślana i wykonana instalacja kanalizacji pozwoli na uniknięcie w przyszłości niepotrzebnych problemów z jej funkcjonowaniem i kosztów przy usuwaniu usterek.
Nasza firma wykonuje instalacje kanalizacji sanitarnej od projektu aż po biały montaż. Wykonujemy przyłacza kanalizacyjne oraz instalacje wewnętrzne. Bazujemy na wyrobach wiodących producentów rur kanaliacyjnych takich jak Wavin czy Kaczmarek.
W przypadku konieczności prowadzenia pionów kanalizacyjnych przez pomieszczenia mieszkalne proponujemy zastosowanie kanalizacji niskoszumowej Wavin As. Dzięki niej nie będziemy słyszeli odgłosów pracy instalacji.

Klika naszych realizacji: