Montaż i serwis w Białymstoku tradycyjnych kotłów gazowych to nasza specjalność. Klientom zainteresowanym kotłami gazowymi oferujemy szeroki wybór kotłów gazowych renomowanych producentów. W ofercie posiadamy kotły gazowe jedno- oraz dwufunkcyjne, a także kotły gazowe jednofunkcyjne z zasobnikami umożliwiającymi podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

Obok montażu tradycyjnych kotłów gazowych oferujemy również montaż i serwis kotłów gazowych kondensacyjnych, które polecamy wszystkim poszukującym ekonomicznego w użytkowaniu, a zarazem wysoko funkcjonalnego kotła grzewczego do domu.

Kotły gazowe kondensacyjne

Kotły gazowe kondensacyjne to urządzenia grzewcze umożliwiające optymalne wykorzystanie energii, przy jednoczesnym jej oszczędnym użytkowaniu. Zastosowana do ich produkcji technologia pozwala w pełni wykorzystywać ciepło, zarówno to pochodzące z wartości opałowej samego paliwa, jak i jego wartości energetycznej. Kotły gazowe kondensacyjne są w stanie pobrać praktycznie całe ciepło zawarte w spalinach i przekształcić je na ciepło grzewcze, które – w zależności od modelu kotła – zostaje wykorzystane w instalacji centralnego ogrzewania lub do ogrzania ciepłej wody użytkowej. Jest to możliwe za sprawą zastosowanych w kotłach wysokosprawnych wymienników ciepła, które przed wydostaniem się spalin na zewnątrz schładzają je na tyle, by zawarta w nich para wodna uległa kondensacji umożliwiając odzysk ciepła, które w przeciwnej sytuacji zostałoby niewykorzystane.

Główne zalety kotłów gazowych kondensacyjnych:

  • prosta i wygodna obsługa,
  • małoinwazyjny montaż i niskie koszty instalacji,
  • niskie koszty eksploatacji,
  • wysoka sprawność urządzeń,
  • energooszczędność,
  • ogrzewanie przyjazne dla środowiska naturalnego.

Podstawowe rodzaje kotłów gazowych

Kocioł jednofunkcyjny grzewa jedynie wodę krążącą w instalacji centralnego ogrzewania, chyba że dokupi się do niego zasobnik do podgrzewania wody użytkowej. Mimo że pełni wtedy dwie funkcje, nadal nazywany jest jednofunkcyjnym z zasobnikiem.
Pojemność zasobnika powinna być dostosowana do liczby osób korzystających z wody. Moc kotła jednofunkcyjnego dobiera się do zapotrzebowania na ciepło do c.o., a gdy ma współpracować z zasobnikiem, należy uwzględnić dodatek na potrzeby ciepłej wody. W czasie ładowania zasobnika podgrzewanie wody w instalacji centralnego ogrzewania zostaje wyłączone i włącza się ponownie, gdy woda w zasobniku osiągnie żądaną temperaturę.

Kocioł dwufunkcyjny jest „bogatszy” od jednofunkcyjnego o dodatkowy przepływowy wymiennik do podgrzewania wody. Może więc – bez konieczności instalowania dodatkowych urządzeń – ogrzewać i dom, i wodę użytkową. Kosztuje mniej niż jednofunkcyjny z zasobnikiem, ale nie gwarantuje równie komfortowego korzystania z ciepłej wody, zwłaszcza w większych domach. Kocioł dwufunkcyjny przełącza się na podgrzewanie wody dopiero po odkręceniu kranu z ciepłą wodą. Kiedy kurki są zakręcone, woda „stoi” w instalacji i stygnie, więc gdy się je odkręci, najpierw popłynie ta wystudzona. Wymiennik przepływowy kotła dwufunkcyjnego jest szczególnie narażony na zarastanie kamieniem kotłowym, który utrudnia wymianę ciepła, co skutkuje spalaniem większej ilości paliwa w celu przekazania tej samej ilości ciepła.

Kotły gazowe - kondensacyjne, jednofunkcyjne, dwufunkcyjne - Białystok, Podlaskie

Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Brańsk, Choroszcz, Ciechanowiec, Czarna Białostocka, Dąbrowa Białostocka, Drohiczyn, Goniądz, Grajewo, Hajnówka, Jedwabne, Kleszczele, Knyszyn, Kolno, Lipsk, Łapy, Łomża, Mońki, Nowogród, Rajgród, Sejny, Siemiatycze, Sokółka, Stawiski, Suchowola, Supraśl, Suraż, Suwałki, Szczuczyn, Tykocin, Wasilków, Wysokie Mazowieckie, Zabłudów, Zambrów,