Niestety, w każdym domu trzeba sprzątać. Odkurzanie nie jest czynnością najprzyjemniejszą, szczególnie kiedy każdorazowo musimy wyciągać ciężki i hałaśliwy odkurzacz i ciągnąć go za sobą po całym domu.

 

Odkurzacz centralny jest rozwiązaniem, gdzie tzw. jednostka centralna umieszczona jest w jakimś neutralnym miejscu (kotłownia, garaż) i doprowadzone do niej są przewody instalcji centralnego odkurzacza. Instalację należy wykonać w trakcie budowy domu i można ją skryć w posadzkach i ścianach. W takim przypadku będziemy mieli tylko kilka gniazd odkurzacza centralnego na ścianach i przenośny zestaw sprzątający. Odkurzacz centalny w trakcie pracy jest prawie niesłyszalny w pomieszczeniach mieszkalnych i charakteryzuje się bardzo duża siłą ssącą. Niezaprzeczalną zaletą jest także to, że powietrze z odkurzacza centralnego jest wyrzucane na zewnątrz budynku a nie do środka tak jak to się dzieje w tradycyjnym odkurzaczu. Jest to dla alergików zaleca największa.

 

Koszt instalacji centralnego odkurzacza dla przeciętnego budynku jednorodzinnego, wykonywanej na etapie budowy to kwota od kilkuset do maksymalnie dwóch tysięcy złotych. Po zakończeniu budowy pozostaje wtedy tylko zamontowanie gniazd ssących i jednostki centralnej. Jednostki centralne odkurzacza centralnego, w zależności od wykonania, wydajności i producenta można zakupić już od kilkuset złotych, w najbardziej zaawansowanych wykonaniach do kilku tysięcy.

 

Wykonujemy instalacje centralnych odkurzaczy począwszy od zaprojektowania i wykonania instalacji aż po dobór, dostawę i montaż jednostki centralnej.

Montujemy również System Hide-A-Hose (HAH) czyli węża chowanego w ścianie, uwalnia nas od noszenia, rozwijania, a po skończonej pracy zwijania i chowania standardowego węża systemu centralnego odkurzania.

 

Podczas sprzątania wyciągamy odpowiednią ilość węża, blokujemy go, żeby nie cofnął się do instalacji, montujemy rączkę i zaczynamy odkurzać. Po skończonej pracy wąż chowa się w rurociągu, w specjalnie wykonanej instalacji.

Odkurzacze centralne, system Hide-A-Hose HAH - Białystok, Podlaskie

Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Brańsk, Choroszcz, Ciechanowiec, Czarna Białostocka, Dąbrowa Białostocka, Drohiczyn, Goniądz, Grajewo, Hajnówka, Jedwabne, Kleszczele, Knyszyn, Kolno, Lipsk, Łapy, Łomża, Mońki, Nowogród, Rajgród, Sejny, Siemiatycze, Sokółka, Stawiski, Suchowola, Supraśl, Suraż, Suwałki, Szczuczyn, Tykocin, Wasilków, Wysokie Mazowieckie, Zabłudów, Zambrów,